M121GWW4 R0 12.1 inch WXGA IPS
Brand: IVO
Model: M121GWW4 R0
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:LCM
panel size: 12.1"
Pixels H X V: 1280*800
Display Color: 262K/16.7M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:35 ms
Signal voltage:3.3V
Interface Type: LVDS(8bit)
View Angle:85/85/85/85
Color Space:NTSC 72%
Brightness: 400 cd/m²
Contrast Ratio:1200:1
Power Dissipation: 5.49W
Backlight voltage: 10.0/12.0/15.0V
Backlight Life Time:50,000
Physical size : 278(H)×184(V)×9.79(D) mm
T-con board:Dorsal fold
Touch: No
Weight: 455.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:-30 °C ~ 85 °C ; Storage Temp.:-30°C ~ 85 °C
Brand: IVO
Model: M121GWW4 R0
Model: M121GWW4 R0
Model:
M121GWW4 R0
M121GWW4 R0 - Related Model
Model Version PDF
M121GWW4 R0 Rev.00
M121GWW4 R0 is a 12.1 inch a-Si TFT-LCD liquid crystal module product introduced by Dragon (IVO), it is equipped with WLED backlight, including LED driver backlight driver, no touch.The working temperature of this product is -30 ~ 85 ° C, and the storage temperature is -30 ~ 85 ° C. Its typical features are: sRGB, wide temperature, white LED backlight, life more than 50,000 hours, including LED drive, 6 / 8 gray scale optional, surface fog. This model is used in industrial and other products.The M121GWW4 R0 has a display resolution of 1280 (RGB) × 800 (WXGA), an aspect ratio of 1610 (W: H), and pixels are arranged in RGB vertical strips. Its display area size is 261.12 (width) x 163.2 (height) mm,Exterior size is 278 (wide) × 184 (high) × 9.79 (thick) mm, visible size is 264 (22 wide) × 168.12 (high) mm, surface treatment is fog coating (3H), net weight of 455 g (Max.).Backlight side of this product uses WLED light source, the service life of the light source is 50K hours, including LED driver. The M121GWW4 R0 features an LVDS (1ch, 6 / 8-bit) signal interface, a total of 30 pins, with terminal connections, and a drive voltage of 3.3 V (Typ.). Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.