R133NW4K R0 13.3 inch WUXGA IPS
Brand: IVO
Model: R133NW4K R0
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:LCM
panel size: 13.3"
Pixels H X V: 1920*1200
Display Color: 16.7M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:25 ms
Signal voltage:3.3V
Interface Type: eDP (2 Lane)
View Angle:89/89/89/89
Color Space:sRGB 100%
Brightness: 300cd/m²
Contrast Ratio:1000:1
Power Dissipation: 5.0W
Backlight voltage: 3.3v
Backlight Life Time:15,000
Physical size : 291.04(H)×189.33(V)×4.5(D) mm
T-con board:Dorsal fold
Touch: On-Cell Touch
Weight: 250.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:0 °C ~ 50 °C ; Storage Temp.:-20°C ~ 60 °C
Brand: IVO
Model: R133NW4K R0
Model: R133NW4K R0
Model:
R133NW4K R0
R133NW4K R0 - Related Model
Model Version PDF
R133NW4K R0
R133NW4K R0 is a 13.3-inch LCD module product introduced by Kunshan Longteng Optoelectronics Co. (Longteng, IVO) using a-Si TFT-LCD technology. It is fitted with WLED backlighting, LED-powered backlighting drive, On-Cell Touch.R133NW4K R0 displays a resolution of 1920 (RGB) × 1200 (WUXGA) with an aspect ratio of 16? 10 (W: H) and pixels arranged in RGB vertical strips. Its display area size is 286.042 × 178.776 (wide × high) mm, appearance size is 291.04 × 189.33 (wide × tall) × 4.5 (thick) mm, surface treatment is fog surface, Hard coating (3H) appearance style is thin screen (PCBA bend, thickness ≤ 3.0 mm). Backlight aspect of this product uses WLED light source, the service life of the light source is 15K hours, including LED driver. The R133NW4K R0 features an eDP (2Lanes) signal interface with terminal connections and a drive voltage of 3.3 V (Typ.). Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.Its working temperature is 0 ~ 50 ° C, storage temperature is -20 ~ 60 ° C, and vibration resistance is 1.5G (14.7m / s2).Based on its touch screen, white LED backlight, including LED drive, terminal flip, surface fog surface and other features, this model is recommended for use in notebooks.