P123AWF5 R0 12.3 inch IPS
Brand: IVO
Model: P123AWF5 R0
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:FOG
panel size: 12.3"
Pixels H X V: 1920*720
Display Color: 16.7M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:25 ms
Signal voltage:3.3/5.5/-5.5/20/-11V
Interface Type: LVDS(8bit)
View Angle:85/85/85/85
Color Space:NTSC 72%
Brightness: 0cd/m²
Contrast Ratio:1500:1
Power Dissipation: -
Backlight voltage: -
Backlight Life Time:-
Physical size : 301.032(H)×122.512(V)×1.03(D) mm
T-con board:-
Touch: No
Weight: 120.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:-30 °C ~ 85 °C ; Storage Temp.:-40°C ~ 90 °C
Brand: IVO
Model: P123AWF5 R0
Model: P123AWF5 R0
Model:
P123AWF5 R0
P123AWF5 R0 - Related Model
Model Version PDF
P123AWF5 R0 Rev.00
The P123AWF5 R0 from IVO is a 12.3-inch LCD glass product with a-Si TFT-LCD technology, which has no backlight and no touch. Its typical features are: wide temperature, ultra wide screen, left and right flip display, and fog surface.Its working temperature is -30 ~ 85 ° C, and its storage temperature is -40 ~ 90 ° C. This model is suitable for use in vehicle displays. This product has 1 source chips for driver IC.The P123AWF5 R0 displays a resolution of 1920 (RGB) × 720 with an aspect ratio of 8: 3 (width: height) and pixels arranged in RGB vertical strips.Its display area size is 292.032 × 109.512 (wide × high) mm, and its appearance size is 301.032 (wide) × 125.212 (high) × 1.03 (thick) mm. The surface treatment is a fog surface, the net weight of the product is TBD, and the glass substrate is 0.40 + 0.40 mm.This product has no backlight. P123AWF5 R0 with LVDS (1ch, 8-bit) Signal interface, a total of 60 pins, FPC connection, drive screen voltage 3.3 / 5.5 / -5.5 / 20 / -11 V (Typ.) (VCC1 / VSP / VSN / VGH / VGL). Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.