M133NWF4 R6 13.3 inch FHD IPS
Brand: IVO
Model: M133NWF4 R6
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:LCM
panel size: 13.3"
Pixels H X V: 1920*1080
Display Color: 262K
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:30 ms
Signal voltage:3.3V
Interface Type: eDP (2 Lane) eDP1.2
View Angle:85/85/85/85
Color Space:NTSC 45%
Brightness: 220 cd/m²
Contrast Ratio:500:1
Power Dissipation: 3.5W
Backlight voltage: 5.0/12.0/21.0V
Backlight Life Time:15,000
Physical size : 300.26(H)×187.62(V)×2.5(D) mm
T-con board:Straight row
Touch: No
Weight: 215.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:0 °C ~ 50 °C ; Storage Temp.:-20°C ~ 60 °C
Brand: IVO
Model: M133NWF4 R6
Model: M133NWF4 R6
Model:
M133NWF4 R6
M133NWF4 R6 - Related Model
Model Version PDF
M133NWF4 R6 Rev.A00
M133NWF4 R6 is Longteng (IVO) launched a 13.3-inch LCD module using a-Si TFT-LCD technology products, it is equipped with WLED backlight, including LED driver backlight driver, no touch. Its typical features are: white LED backlight, including LED driver, terminal flip, surface mirror, eDP1.2.Its working temperature is 0 ~ 50 ° C, storage temperature is -20 ~ 60 ° C, and vibration resistance is 1.5G (14.7m / s2). This model is suitable for use in notebooks.The M133NWF4 R6 has a display resolution of 1920 (RGB) × 1080 (FHD), an aspect ratio of 16? 9 (W: H), and pixels are arranged in RGB vertical strips. Its display area size is 293.76 × 165.24 (width × height) mm, the appearance size is 300.26 (width) × 187.62 (height) × 2.5 (thickness) mm, and the surface is treated as mirror.Haze 0%), Hard coating (3H), Product net weight 215 g (Max.) Appearance style is thin screen (PCBA straight, thickness ≤ 3.2 mm).Backlight aspect of this product uses WLED light source, the service life of the light source is 15K hours, including LED driver. The M133NWF4 R6 features an eDP (2 Lanes) signal interface with a total of 30 pins, terminal connections and a drive voltage of 3.3 V (Typ.). Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.