M125NWF6 R0 12.5 inch FHD IPS
Brand: IVO
Model: M125NWF6 R0
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:LCM
panel size: 12.5"
Pixels H X V: 1920*1080
Display Color: 16.7M
Vertical Frequency: 120Hz
Response Time:25 ms
Signal voltage:3.3V
Interface Type: eDP (4 Lane) eDP1.3
View Angle:85/85/85/85
Color Space:NTSC 72%
Brightness: 400 cd/m²
Contrast Ratio:600:1
Power Dissipation: 5.45W
Backlight voltage: 8/12/20V
Backlight Life Time:15,000
Physical size : 179.32(H)×282.4(V)×2.3/2.5(D) mm
T-con board:Straight row
Touch: No
Weight: 170.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:0 °C ~ 50 °C ; Storage Temp.:-20°C ~ 60 °C
Brand: IVO
Model: M125NWF6 R0
Model: M125NWF6 R0
Model:
M125NWF6 R0
M125NWF6 R0 - Related Model
Model Version PDF
M125NWF6 R0 Ver.00
M125NWF6 R0 is Longteng (IVO) launched a 12.5 inch a-Si TFT-LCD liquid crystal module products, it is equipped with WLED backlight, including LED driver backlight driver, no touch.The working temperature of this product is 0 ~ 50 ° C, the storage temperature is -20 ~ 60 ° C, and the vibration resistance is 1.5G (14.7m / s2). Its typical features are: 120Hz, white LED backlight, including LED driver, terminal flip, surface fog, eDP1.3. This model is suitable for notebooks. As an IPS, often black display, transmission LCD module products, M125NWF6 R0 can provide 400cd / m2 display brightness 600: 1 transmission contrast,As well as the viewing angle of 85 / 85 / (85 / 85 (Typ.) (CR ≥ 10) (left / right / top / bottom), the optimal viewing angle is full view, and its response time is 25 (Typ.)(Tr + Td) ms.With an 8-bit grayscale signal per pixel, the product can display 16.7M of color and display 72% color saturation (NTSC). Backlight aspect of this product uses WLED light source, the service life of the light source is 15K hours, including LED driver. The M125NWF6 R0 features an eDP (4 Lanes) signal interface, 40 pins in total, with terminal connections and a drive voltage of 3.3 V (Typ.). Its typical vertical refresh rate Fv is 120Hz.