C039SWN3-1 3.9 inch WQVGA TN
Brand: IVO
Model: C039SWN3-1
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:Large board (crystal filling box)
panel size: 3.9"
Pixels H X V: 272*480
Display Color: 16.7M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:18 ms
Signal voltage:-
Interface Type: COG
View Angle:70/70/60/70
Color Space:NTSC 60%
Brightness: 0cd/m²
Contrast Ratio:500:1
Power Dissipation: W
Backlight voltage: -
Backlight Life Time:-
Physical size : 52.77(H)×93.92(V)×0.6(D) mm
T-con board:-
Touch: No
Weight: 7.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:-20 °C ~ 70 °C ; Storage Temp.:-30°C ~ 80 °C
Brand: IVO
Model: C039SWN3-1
Model: C039SWN3-1
Model:
C039SWN3-1
C039SWN3-1 - Related Model
Model Version PDF
C039SWN3-1 Rev.00
C039SWN3-1 is a 3.9-inch liquid crystal glass product introduced by Kunshan Longteng Optoelectronics Co. (Longteng, IVO) using a-Si TFT-LCD technology. It has no backlight, no touch, and the ILI9487 drive IC is recommended.The C039SWN3-1 has a display resolution of 272 (RGB) × 480 (WQVGA) and an aspect ratio of 9: 16 (width: height). The pixels are arranged in RGB vertical strips. It has a display area dimension of 49.368 × 87.12 (wide × high) mm and an appearance dimension of 52.77 × 93.92 (wide × tall) × 0.6 (thick) mm. The surface treatment is non-deflection film and uses a glass substrate of 0.30 + 0.30 mm. This product has no backlight. Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.The C039SWN3-1 has a display resolution of 272 (RGB) × 480 (WQVGA) and an aspect ratio of 9: 16 (width: height). The pixels are arranged in RGB vertical strips.It has a display area dimension of 49.368 × 87.12 (wide × high) mm and an appearance dimension of 52.77 × 93.92 (wide × tall) × 0.6 (thick) mm. The surface treatment is non-deflection film and uses a glass substrate of 0.30 + 0.30 mm.This product has no backlight. Its typical vertical refresh rate Fv is 60 Hz.Its working temperature is -20 ~ 70 ° C, and its storage temperature is -30 ~ 80 ° C.Based on its portrait mode, 40 chips and other features, this model is recommended for mobile phones.