NV156FHM-N69 15.6 inch FHD HADS
Brand: BOE
Model: NV156FHM-N69
Panel Type:TFT-LCD
Panel structure:LCM
panel size: 15.6"
Pixels H X V: 1920*1080
Display Color: 16.2M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:25 ms
Signal voltage:3.3V
Interface Type: eDP (2 Lane) eDP1.2
View Angle:85/85/85/85
Color Space:sRGB 100%
Brightness: 300cd/m²
Contrast Ratio:1200:1
Power Dissipation: 4.05W
Backlight voltage: 5.0/12.0/21.0V
Backlight Life Time:15,000
Physical size : 350.66(H)×211.54(V)×2.4(D) mm
T-con board:Straight row
Touch: No
Weight: 280.000 g
Temperature Range:Operating Temp.:0 °C ~ 50 °C ; Storage Temp.:-20°C ~ 60 °C