C060SWR6-0 6.0 inch IPS
Brand: IVO
Model: C060SWR6-0
Panel Type:a-Si TFT-LCD
Panel structure:Large board (crystal filling box)
panel size: 6"
Pixels H X V: 720*1528
Display Color: 16.7M
Vertical Frequency: 60Hz
Response Time:35 ms
Signal voltage:-
Interface Type: COG
View Angle:85/85/85/85
Color Space:NTSC 70%
Brightness: 0cd/m²
Contrast Ratio:1200:1
Backlight Life Time:
Physical size : 67.2(H)×143.12(V)×0.8(D) mm
T-con board:-
Touch: No
Weight: 19.400 g
Temperature Range:Operating Temp.:-20 °C ~ 70 °C ; Storage Temp.:-30°C ~ 80 °C